ubisoft discussions

Quick Suggestions

• MartinPopik
    4 posts

@derrittersk mě řekli, že by hra měla být přidaná do 24 hodin, když ne tak jim mam napsat znovu.

• DerRitterSK
    6 posts

@sharkeifd I hope UBISOFT wont forget SAMSUNG clients, who are waiting for the game.

• MResinesM
    14 posts

Milion screenu si vezme na live chatu, ale pomoc žádná.. Prej to předá na technický oddělení bo co.. Ty vole..

• Preca.Cz
    2 posts

@pepaminecraft 😄 Jo, tak s tímhle mám zkušenost. Když jsem kód od Samsungu redeemnul 17. října, řekla mi stránka, že mi přijde mail s redeem instrukcemi. 18. jsem psal na podporu, že mi nic nepřišlo. Naposílal jsem screeny, fakturu z alzy a všechno, prý to bude eskalovat. 20. jsem psal, že se mi nikdo neozval. 22. jsem psal znovu že se nikdo neozval, to už mi ani nikdo nereagoval... no a včera, po bezmála třech týdnech, jsem to nevydržel a napsal jim, že ta jejich podpora "really sucks". Po půlnoci mi přišel po měsíci mail, že si to teda můžu preloadnout, že už to mám v knihovně a nikde nic 🙂 By se z nich člověk zbláznil. Takového času jsem na tom už spálil....

Well I´ve got experienced their support really well. When I´ve redeemed the code on 17th October, there was written on the site, that I´m going to recieve a mail with a key and redemption instructions. On 18th October I´ve contacted support via Facebook (there was no other option for Czechia), that I didn´t recieve any mail with key and redemption instructions. I´ve sent him screenshots and the bill from retailer as well and he told me, that he will escalate this issue to upper level. I wrote that guy another message on 20th October, that nobody contacted me yet. He said someone will contact me shortly. On 22nd I´ve sent another message, without any response nor reaction. So yesterday I was pretty [censored] by the situation and wrote that facebook guy, that their support is worth nothing and that it really sucks (was waiting three weeks for null response). Today, after midnight, I´ve finally recieved this e-mail that I´ve waited for almost a month. This e-mail told me, that the product is ready in my library and I can simply preload the game. Until now, there is no AC Valhalla in my library present. I´m really sick out of this situation 😄 I wonder how the hell such thing can happen. I´ve wasted too much time solving this noobish issue... 😞

• TheLajbr
    10 posts

@killershark5137

taky mám a hra nikde

• Taggen1986
    3 posts

chatted with ubisoft and the reasons why the game has not unlocked is that it only applies to certain regions (e.g. australia or slovakia). As I did not live in those regions my game wont unlock and i wont get the game

• Killershark5137
    14 posts

I posted trouble ticket also on samsung, it is good to know about issue because they probbably not know yet, from my point of view it is not built good reputation up on both companies

• MResinesM
    14 posts
  • B4ttleD3x
    1 posts

@taggen1986

Well I live in Czech Republic (never lived anywhere else) where the promo is live and valid, have the country correctly in my profile and I still do not have the game.

• TheFlash0412019
    18 posts

@taggen1986 I live in australia and my dlc content is missing

• Taggen1986
    3 posts

@b4ttled3x thx for the info. I may not be out of luck of getting it then. the strange thing is that I inputed the key at the swedish redeem site and it still worked there

• TheLajbr
    10 posts

,,Čekání na nové Hašašínské Krédo"

Kapitola 13. : ,,13.Hodina čekání na Valhallu"

Již jsem si uvědomil, že problém nebude na mé straně... nýbrž na straně Ubisoftu.
    Už začínám pociťovat úbytek těch 3 hodin spánku.... začínám mít halucinace, ve kterých hraju již zmíněnou Valhallu... můj bože ... asi začínám krapet bláznit.
    Jak jsem se dočetl, budu muset čekat asi 24 hodin. Můj život momentálně nemá žádný smysl... bohužel jsem vsadil na tuto divokou kartu od BugySoftu. Začínám toho opravdu litovat.
    Teď jen doufám, že až příště budu kontrolovat tu Satanovskou propagandu Ubisoft Connect už bude moje hra k mání....

Přátelé... držte mi palce

• TheLajbr
    10 posts

Teď něco serióznějšího

podle Customer Servicu mají na přidání hry 48 hodin a pokud stále hra nebude v našich knihovnách.... přichází bomba pánové... si hru buď koupíte znova a pak vám pošlou do týdne peníže zpátky nebo máte smůlu 🙂

• MResinesM
    14 posts

@thelajbr Tak s tímhle ať jdou do prdele.

• BoostSK
    4 posts

@thelajbr a ako mi vrátia peniaze ked to mám zo samsung promo???

• MResinesM
    14 posts

Znova to nebudu kupovat ani náhodou. Jakou jistotu mám, že mi ty peníze pošlou? Žádnou. To si radši počkám až to bude ke stažení 😉 A od Ubisoftu už nikdy víc nic.

• TheLajbr
    10 posts

@boostsk
    to bi mi taky zajímalo pař to mám stejně

• Killershark5137
    14 posts

@thelajbr dekan za info jsme zvědav kdy to tam pridaji ještě jsem psal email na samsung

• MartinPopik
    4 posts

@mresinesm není to ideální, že musíme čekat, ale na druhou stranu máme hru zdarma. Osobně si klidně dva dny počkám, věřím, že to do té doby fixnou.

• MResinesM
    14 posts

@martinpopik Nic jinýho, než čekání nám nezbejvá. Ale přestávám věřit tomu, že se vůbec dočkáme.

Suggested Topics